lt en ru
4 gruodžio 2024

Pamokos Nacionaliniame kraujo centre

Donorystė – kilni, savanoriška žmogaus veikla. Kalbant apie kraujo donorystę, kraujo dovanojimas užtrunka vos kelias minutes, o kiekvienas kraujo lašas gali išgelbėti ne vieną gyvybę.  

Lapkričio 25 d. ir gruodžio 3 d. TECHIN I ir II klasių mokiniai dalyvavo netradicinėse biologijos ir biologijos – geografijos pamokose Nacionaliniame kraujo centre. Pirmoje dalyje edukatorė Aistė mokinius supažindino su donoro ir kraujo maišelio kelione NKC.  

Nors žmonijos sukurtos technologijos tobulos, bet kraujo negali nusipirkti ar susintetinti, jį gali gauti tik iš donoro. 

Kaip donoro kraujas imamas ir tiriamas, o vėliau laboratorijose paruošiamas recipientams, kaip pasikeičia donoro kraujas? Turėjome progą pamatyti kraują, suskirstytą į kraujo plazmą, eritrocitus, trombocitus ir leukocitus bei išgirsti, kaip šie komponentai gelbsti pacientų gyvybes. Edukacijos dalyviai galėjo sužinoti savo kraujo grupę ir kraujo hemoglobino kiekį, kuris labai svarbus bendrai gerai savijautai.

Antroje dalyje įtvirtinome žinias apie kraują, kraujo donorystę, diskutavome, kaip skirtingų religinių bendruomenių nariai vertina kraujo donorystę ir donorystę visumoje. Kuo svarbi ši pilietinė iniciatyva pačiam žmogui. Kokios demografinės problemos trukdo kraujo donorystei. 

„ Apsilankymas Nacionaliniame kraujo centre paliko didelį įspūdį – sužinojau, kaip svarbu aukoti kraują. Sužinojau keletą naujų faktų ir įtvirtinau savo žinias apie kraują, kraujo donorystę.“ M., I b klasė. 

Ekskursijos – pamokos vadovės Alma Zybailienė ir Sigita Kalesnikaitė