TECHIN mokytojams – IT profesionalų konsultacijos - Techin
lt en ru
20 gegužės 2024

TECHIN mokytojams – IT profesionalų konsultacijos

Vieni moko, kiti – įdarbina. Toks įprastas profesinio mokymo įstaigų ir įmonių bendradarbiavimo modelis, tačiau Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro (TECHIN) ir IT įmonės „Ababa.Tech“ atveju įgavo ir kitų formų. Įmonė įdarbino ar suteikė praktikos vietą ne vienam TECHIN JavaScript mokymo programos auklėtiniui, tačiau sinergija tarp verslo ir švietimo šįkart yra kur kas gilesnė – siekiant darbo rinkai kokybiškai paruošti būsimus internetinių sistemų kūrimo specialistus įmonės profesionalai nuo 2023 m. sausio imasi reguliariai konsultuoti IT krypties pedagogus mokymo centre.

Pirmasis susitikimas, dedikuotas Git, GitHub gerosioms praktikoms ir įmonės patirtims versijuojant kuriamus produktus aptarti, įvyko sklandžiai: „Viskas buvo taip gerai išdėstyta: su pavyzdžiais, realaus gyvenimo praktikomis ir t. t. – smagi patirtis“, – apie „Ababa.Tech“ technologijų vadovo Domanto Kuklerio konsultaciją atsiliepė vienas iš dalyvavusių pedagogų.

Technologijų vadovo D. Kuklerio konsultacijos pedagogams metu paaiškėjo ne tik minėtų įrankių naudojimo subtilybės, su kuriomis mokytojai klasėje, galimai, nesusiduria arba neturi gilaus išmanymo, bet ir įmonės lūkestis naujokams. „Kandidatus praktikai ar darbui vertiname, atsižvelgdami į kelis aspektus: visų pirma – kaip nuosekliai įgyvendinami bandomosios užduoties reikalavimai, antra – ar rašomas kodas yra tvarkingas“, – pasakoja D. Kukleris. Tai pedagogus paskatino diskusijoms dėl užduočių ir projektų vertinimo kriterijų, tarp kurių potencialiai svarbu akcentuoti kodo tvarkingumą.

Už pedagogų kvalifikacijos tobulinimą atsakinga metodininkė Toma Grabauskaitė džiaugiasi įmonės įsitraukimu prisidedant prie profesinio mokymo kokybės: „Labai svarbu, kad „Ababa.Tech“ toliaregiškai suprato, jog jų žinios ir gebėjimai, kuriais įmonės specialistai sutiko pasidalyti su mūsų pedagogų kolektyvu, tiesiogiai atsiliepia praktikantų ir darbuotojų, kurie vėliau pasibels į įmonės duris, tinkamam pasirengimui dirbti. Esame dėkingi įmonei už palaikymą, o mokytojai entuziastingai brandina idėjas ir nekantraudami laukia konsultacijų tęsinio.“

Tokio pobūdžio konsultacijų galimybe džiaugiasi ir mokymo centro IT skyriaus vedėja Justina Balsė: „Jausti įmonių pulsą: kas ir kaip vyksta, kokios gerosios praktikos yra taikomos – mums, profesinio mokymo atstovams, yra ypatingai svarbu. Juk mums reikia užtikrinti kokybišką mokymą, deramą būsimo specialisto parengimą. Žinios ir įgūdžiai, kurių mokomės, tampa mokymo turiniu, informacijos perteikimo formų ir praktinio mokymo metodų pasirinkimo priežastimi“.