lt en ru
Projekto kodas 101186590 Cross-sectorial education and talent development for beyond 5G Digital and Green Industrial Technologies

Tarpsektorinis švietimas ir talentų ugdymas, skirtas ne tik 5G skaitmeninėms ir ekologiškoms pramonės technologijoms (5G-DiGIT)

2024 m. lapkričio 1 d. – 2027 m. spalio 31 d. Projekto trukmė 3 m.

Vykstanti skaitmeninė transformacija keičia pramonės šakas, ekonomiką ir visuomenę visame pasaulyje. Pažangiosios 5G technologijos vaidina svarbų vaidmenį vykdant šią transformaciją, nes, palyginti su ankstesnių kartų judriojo ryšio tinklais, užtikrina greitesnį ryšį, mažesnį vėlavimą ir didesnį patikimumą. Šios technologijos suteikia galimybę naudoti įvairias taikomąsias programas, pavyzdžiui, daiktų internetą (IoT), išmaniuosius miestus, autonomines transporto priemones ir pažangią gamybą. Tačiau spartus pažangių 5G technologijų kūrimas ir diegimas taip pat atskleidė esamos darbo jėgos įgūdžių ir žinių spragas. Dabartinės švietimo ir mokymo sistemos neatsilieka nuo sparčios technologinės pažangos, todėl trūksta specialistų, turinčių reikiamų skaitmeninių, ekologinių ir verslumo įgūdžių. Be to, reikia geresnio akademinės bendruomenės, pramonės ir mokslinių tyrimų bendradarbiavimo siekiant užtikrinti, kad šiose srityse sukurtos žinios būtų veiksmingai perduodamos ir taikomos. Projektu „5G-DiGITs Alliance” siekiama spręsti šias problemas skatinant inovacijas, verslumą ir keitimąsi žiniomis tarp aukštojo mokslo, profesinio rengimo ir mokymo bei pramonės partnerių. Aljanso tikslais ir veikla siekiama remti kvalifikuotos darbo jėgos, galinčios paskatinti perėjimą prie skaitmeninių ir ekologiškų technologijų Europoje, kūrimą, užtikrinant, kad pažangių 5G technologijų teikiama nauda būtų plačiai paplitusi ir prisidėtų prie tvaraus vystymosi.

Apie projektą

Projekto vykdytojai:

Elliniko Vraveio Epicheirimatikotitas (Graikija), koordinatorius

Universitat Politecnica de Valencia (Ispanija), partneris

Ethniko Kai Kapodistriako Panepistimio Athinon (Graikija), partneris

Infolysis P.C. (Graikija), partneris

Karlstads Universitet (Švedija), partneris

Technische Universitaet Chemnitz (Vokietija), partneris

Inercia Digital SL (Ispanija), partneris

Panagiotis Gounas Konstantinos Enezlis OE (Graikija), partneris

Finnovaregio (Belgija), partneris

Acceler8 Limited (Malta), partneris

Vilniaus Technologiju ir Inžinerijos mokymo centras (Lietuva), partneris

F6S Network Ireland Limited (Airija), partneris

Projekto tikslai

1 tikslas: parengti išsamią daugiadisciplininę pažangiųjų 5G technologijų ir ekologiškų įgūdžių mokymo programą, skirtą aukštojo mokslo ir profesinio mokymo įstaigoms (VP2)

2 tikslas: per nuolatinio mokymo programas apmokyti 200 giliųjų technologijų sričių specialistų, tobulinant jų įgūdžius ir žinias apie pažangias 5G technologijas, daiktų internetą, pramonę 4.0 ir dirbtinį intelektą (VP3)

3 tikslas: pradėti įgyvendinti akceleravimo programą, pagal kurią būtų remiamos 25 studentų vadovaujamos startuolių įmonės pažangiųjų 5G ir žaliųjų technologijų sektoriuose, ir įgyvendinti verslumo kursus visose dalyvaujančiose institucijose (VP4)

4 tikslas: surengti 3 tarpsektorinius tinklų kūrimo renginius ir sukurti internetinę dalijimosi žiniomis platformą, kad būtų sustiprintas aukštųjų mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų, mokslinių tyrimų organizacijų ir pramonės partnerių bendradarbiavimas (VP5)

Projekto pasiekimų rodikliai

8 daugiadisciplininiai mokymo kursai, parengti ir įgyvendinti visose dalyvaujančiose institucijose

200 specialistų, apmokytų giliųjų technologijų srityse pagal nuolatinio mokymo programas

25 studentų vadovaujami startuoliai, remiami pagal akceleratoriaus programą

Surengti 3 tarpsektoriniai tinklų kūrimo renginiai ir sukurta internetinė dalijimosi žiniomis platforma su daugiau nei 50 išteklių

TECHIN vaidmuo

Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras TECHIN (Lietuva) yra profesinio mokymo įstaiga, turinti patirties technologijų, taikomųjų mokslų ir inžinerijos sektoriuose. Būdama 5GDiGITs projekto partnerė, TECHIN svariai prisidės prie 2 darbo paketo (WP2): Bendras mokymo programų rengimas ir 3 darbo paketas (WP3): Tęstinio mokymo programos. Techin patirtis inžinerijos ir technologijų švietimo srityje bus neįkainojama kuriant novatoriškas, daugiadisciplinines mokymo programas, skirtas ne tik 5G skaitmeninėms ir žaliosioms pramonės technologijoms. Jų dalyvavimas mokymo programų rengimo procese padės užtikrinti, kad mokymo turinys būtų aktualus, praktiškas ir suderintas su darbo rinkos poreikiais. Be to, patyrę Techin dėstytojai ir darbuotojai prisidės prie realiomis problemomis grindžiamo mokymo ir mokymosi metodų kūrimo ir įgyvendinimo, taip sustiprindami praktinius mokymo programos aspektus. Trečiojoje darbo grupėje Techin bendradarbiaus su kitais partneriais, siekdama parengti tęstinio mokymo programas giliųjų technologijų srityse, daugiausia dėmesio skirdama tokioms sritims kaip pažangiosios 5G technologijos, daiktų internetas, Pramonė 4.0 ir dirbtinis intelektas. Jų didelė patirtis profesinio ir techninio švietimo srityje bus labai svarbi kuriant specialiai pritaikytas tęstinio mokymo programas, atitinkančias unikalius įgūdžių ir žinių reikalavimus šiose srityse. Projektas leis Techin išplėsti savo kursų pasiūlą ir pritraukti įvairių studentų bei specialistų, taip prisidedant prie bendro institucijos augimo ir plėtros.

Darbo paketai

1 darbo paketas: Projektų valdymas, koordinavimas ir vertinimas (M1-M36)

  •  Projektų valdymas / Trukmė M1-M36
  • Projekto susitikimai / trukmė M1-M36
  • Rizikos valdymas / Trukmė M1-M36
  • Kokybės valdymas ir vertinimas / Trukmė M1-M36
  • Lyčių lygybės strategija / Trukmė M1-M3
  • Duomenų valdymas / Trukmė M1-M36

2 darbo paketas: Bendras mokymo programų rengimas (M1-M18)

  • Atlikti poreikių vertinimą ir nustatyti įgūdžių, reikalingų ne tik 5G skaitmeninėms, bet ir ekologiškoms pramonės technologijoms, reikalavimus / Trukmė M1-M4
  • Sukurti novatorišką, daugiadisciplininę mokymo programą, skirtą ne tik 5G skaitmeninėms ir ekologiškoms pramonės technologijoms / Trukmė M4-M10
  • Sukurti ir įgyvendinti realiomis problemomis pagrįstus mokymo ir mokymosi metodus / Trukmė M7-M12
  • Mokymo programos testavimas ir tobulinimas / Trukmė M13-M18

3 darbo paketas: tęstinio mokymo programos (M9-M18)

  • Sukurti nuolatinio mokymo programas giliųjų technologijų srityse / Trukmė M9-M15
  • Bandomosios programos ir jų tobulinimas įmonėse / Trukmė M16-M17
  • Įvertinti tęstinio mokymo programų veiksmingumą / Trukmė M16-M18

4 darbo paketas: Akceleravimo ir verslumo programos (M19-M30)

  • Sukurti tarptautinę akceleravimo programą švietimo įstaigose / Trukmė M19-M23
  • Įgyvendinti akceleravimo programą ir teikti paramą bei mentorystę studentams verslininkams / Trukmė M24-M27
  • Įvertinti ir patobulinti nuolatinio įsisteigimo programą / Trukmė M27-M30
  • Kurti ir įgyvendinti į verslumo ugdymą orientuotus kursus ir mokymo metodus / Trukmė M20- M30

5 darbo paketas: keitimasis žiniomis ir bendradarbiavimas (M7-M36)

  • Su atsparumu susijusių rinkos poreikių ir atsirandančių profesijų pažangiųjų 5G technologijų srityje analizė / Trukmė M7-M12
  • Švietimo sistemų reagavimo į darbo rinkos poreikius užtikrinimas / Trukmė M12-M18
  • Organizuoti tarpininkavimo renginius / Trukmė M7- M30
  • Sukurti platformą dalijimuisi gerąja patirtimi ir išmoktomis pamokomis / Trukmė M7-M36
  • 5G-DiGITs aljanso tęstinumo strategija ir susitarimo memorandumas / Trukmė M30-M36

6 darbo paketas: (M1-M36)

 

  • Sukurti sklaidos ir komunikacijos planą / Trukmė M1-M6
  • Komunikacijos strategijos įgyvendinimas / Trukmė M1-M36
  •  5G-DiGITs aljanso konferencijos organizavimas / Trukmė M31-M36

Projekto darbo planas:

„5G-DiGITs Alliance” projekto darbo struktūra yra gerai organizuota, grindžiama bendradarbiavimu ir išsamiu požiūriu, pagal kurį projektas suskirstytas į atskirus, tačiau tarpusavyje susijusius etapus. Projekto struktūrą sudaro šeši veiklų paketai (VP), kurių kiekvienas skirtas konkrečiam projekto aspektui, ir kurie sukurti taip, kad būtų užtikrintas nuoseklus ir veiksmingas vykdymas su aiškiais etapais ir rezultatais.

Projektas pradedamas 1 veiklų paketu „Projekto valdymas ir koordinavimas“, kurioje sukuriama patikima projekto valdymo struktūra, apibrėžiamos funkcijos ir atsakomybė bei užtikrinamas veiksmingas partnerių bendravimas. Šis etapas taip pat apima išsamaus projekto tvarkaraščio ir stebėsenos sistemos, finansų valdymo ir ataskaitų rengimą.

Toliau – VP2: Bendros mokymo programos kūrimas sutelktas į išsamios, daugiadisciplininės mokymo programos, atitinkančios pradinėje poreikių analizėje nustatytus poreikius ir reikalavimus, kūrimą. Šiame etape plačiai bendradarbiauja konsorciumo partneriai, įskaitant aukštojo mokslo ir profesinio mokymo įstaigas, pramonės ekspertus ir mokslinių tyrimų organizacijas. Mokymo programa sukurta taip, kad ją būtų galima pritaikyti ir išplėsti, taip užtikrinant jos aktualumą ir pritaikomumą įvairiomis aplinkybėmis.

3 veiklų paketo „Tęstinio mokymo programos“ tikslas – užpildyti įgūdžių trūkumą giliųjų technologijų srityse rengiant keturias tęstinio mokymo programas, skirtas pažangių 5G technologijų, daiktų interneto, pramonės 4.0 ir dirbtinio intelekto specialistams. Šis etapas apima programų kūrimą, bandomąjį diegimą ir tobulinimą, naudojant parengtą mokymo programą ir konsorciumo partnerių išteklius.

4 veiklų projektu „Akceleravimo ir verslumo programos“ projektas skatina inovacijas ir verslumą, pradėdamas įgyvendinti akceleravimo programą, kuria remiami studentų vadovaujami startuoliai pažangiuose 5G ir žaliųjų technologijų sektoriuose, taip pat į mokymo programą įtraukiami verslumo kursai. Šiame etape remiamasi konsorciumo partnerių, įskaitant pramonės tinklus ir sėkmingus verslininkus, patirtimi ir ištekliais.

5 veiklų paketas „Rinkos įgalinimas, keitimasis žiniomis ir tęstinumas“skirta konsorciumo partnerių ir atitinkamų suinteresuotųjų šalių bendradarbiavimui ir keitimuisi žiniomis stiprinti. Šiame etape organizuojami tarpsektoriniai tinklų kūrimo renginiai ir kuriama internetinė dalijimosi žiniomis platforma, kuri didina žinių srautą ir bendrą kūrimą bei skatina projekto tvarumą. Be to, 5 darbo grupėje bus parengta tęstinumo strategija ir ištirtos galimos sinergijos su kitais ES finansuojamais projektais, taip užtikrinant ilgalaikį projekto poveikį.

Galiausiai 6 veiklos pakete „Komunikacija ir sklaida“daugiausia dėmesio skiriama komunikacijos ir sklaidos planui, kuris padės didinti pagrindinių suinteresuotųjų šalių, įskaitant plačiąją visuomenę, pramonę, akademinę bendruomenę ir politikos formuotojus, informuotumą apie „5G-DiGITs Alliance” projektą ir jo tikslus. Šiuo darbo paketu užtikrinama, kad projekto rezultatai pasiektų plačią auditoriją ir prisidėtų prie bendrų Europos skaitmeninio ir ekologinio perėjimo tikslų.